7/24 İletişim

0 552 476 77 16

7/24 İletişim
Biz Size Ulaşalım

info@bursaardaevdeneve.com

Biz Size Ulaşalım
Whatsapp
bursa-nakliyat-hacim-hesaplama - Arda Taşımacılık

Taşınacak Eşyalara Göre Hacim Hesaplama Nasıl Yapılır?

Bursa nakliyat hacim hesaplama işlemi diğer bütün işlemler ile beraber diğer işlemlerin bir arada düzenli olarak yapılması büyük önem taşımaktadır.

Bütün bu işlemlerin düzenli olarak yapılması sonucunda daha rahat ve sağlıklı bir şekilde taşınma gerçekleştirilmektedir. Taşınma sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli durum eşyaların miktarlarının belirlenmiş olmasıdır.

Eşyaların ilk olarak belirlenmesi ve nakliye şirketi ile iletişime bu şekilde geçilmesi gereklidir. Bu işlemin yapılması ile nakliyat sırasında gönderilecek olan aracın büyüklüğü ayarlanması gerekmektedir.

Hacim hesaplama işlemi yapılmaması durumunda eşyaların taşınacağı gün araca sığmaması veya fazla gelmesi durumlarında sorunlar görülebilir. Sığmamasında ek bir araç çıkartılmaktadır. Aracın büyük gelmesi de manevralar sırasında hasara görme durumu gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

bursa-nakliye-hacim-hesaplama - Arda Taşımacılık

bursa-nakliye-hacim-hesaplama – Arda Taşımacılık

Bursa Nakliyat Hacim Hesaplamanın Önemi Nedir?

Bursa nakliyat hacim hesaplama yapılması ev taşıma sırasında büyük bir öneme sahiptir. Bu işlemin yapılması taşınma sırasında oluşabilecek olan sorunları büyük bir oranla engellemektedir.

Bursa evden eve nakliyat firması, fiyatlandırmaları yapmak için eşyaların miktarını baz aldığı için hacim hesaplanmasının büyük bir önemi bulunmaktadır. Hacim hesaplamasının yapılmadığı durumlarda veya hatalı hesaplama yapıldığında taşınma günü sorunlar yaşanmaktadır.

Eşyaların hacim hesaplaması evini taşıyacak olan kişiler için sorulan ve anında cevap verilemeyecek sorulardır. 

Bu durumlarda taşınma günü araca sığmayan ürünlerin fazlasının farklı bir araca taşınmaktadır. Bu durumunda da fazladan araç çıkarma nedeni ile fazla fiyatlandırma yapılacağı görülmektir.

Eşya Hacim Hesaplamasında Kullanılan Metot

Bursa nakliyat hacim hesaplama yapılırken kullanılan metot olarak metre kare veya metre küp kullanılmaktadır. Bu hesaplamaların yapılması için kolilerin en ve boylarının çarpılması ile oluşan sonuçlar ile hesaplama yapılmaktadır.

Ev eşyalarının genel olarak hacim ölçüleri belirli şekildedir. Koltuk, buzdolabı yataklar ve bunun gibi diğer genel eşyaların hacim hesaplamaları genellikle belirlidir. 

Taşınacak  Eşyaların Hacim Hesaplaması Nasıl Yapılmaktadır?

Taşınma öncesinde dikkat edilen en önemli unsurlardan bir tanesi olan Bursa nakliyat hacim hesaplama yapılırken uygulanan işlem formüle dayalı olan bir işlemdir.

Formülün kullanılmasının yanı sıra ise basit hesaplamalar ile alan hesaplaması yapılabilmektedir. İlk olarak bilinmesi gereken unsur kolilerin hacim hesaplamasında hangi ölçülerde alınmakta olduğudur.

Nakliyat firması hacim hesaplamalarında genellikle 1 koli 1 metre küp olarak hesap edilmektedir. 100 cm boya, ene ve yüksekliğe sahip olan koliler 1 metre küp olarak değerlendirilmektedir.

Bursa Arda Evden Eve Nakliyat İle Kolayca Taşının!

Bursa evden eve nakliyat tercihlerinin ilk adresi olan firmamız sizler için en özel hizmetleri sunarak bir numara olma hedefindedir.

Firmamız ile yapacağınız taşıma işlemelerinde en özel ve en kaliteli hizmetten yararlanabilmektesiniz. Bunun  için ilk tercihinizi Arda evden eve nakliyattan yana kullanın…

 

Bursa nakliyat hacim hesaplama işlemeleri ile belirlemiş olduğumuz miktarlarda araçlar hazırlamaktayız. Bu sayede ne eksik ne de fazla olacak şekilde araçlarımızı göndermekte ve siz değerli müşterilerimizi yarı yolda bırakmamaktayız. En güvenli ve en kaliteli hizmeti almak isteyen kişilerin ilk tercihi olmak için çıkmış olduğumuz bu yolda sizlerin destekleri ile ilerlemekteyiz.

 

Sosyal Medya ile Paylaş
ARA
Konum